Hyppää sisältöön

IB-koordinaattori, OPO ja IB-opettajat

Kaikissa maailman IB-lukioissa on ib-koordinaattori, joka toimii yhteyshenkilönä opiskelijoiden, ib-opettajien ja ib-organisaation välillä. Ib-koordinaattori toimii myös läheisessä yhteistyössä ib-oppilasohjaajan kanssa, jonka toimialueeseen kuuluu jatko-opiskeluvaihtoehtojen esittely ib-opiskelijoille.

Gaudian ib-lukion ib-koordinaattori (ib-coordinator): Sami Sorvali, p. 044-4163064, sami.sorvali@edu.lahti.fi 

IB-oppilaanohjaaja (guidance councellor) : Henna Piitulainen, p. 044 716 1413, henna.piitulainen@edu.lahti.fi

Gaudian IB-opettajat:

Sami Sorvali: English A language and literature, sami.sorvali@edu.lahti.fi

Hanna Räikkönen: Finnish A Literature, hanna.raikkonen@edu.lahti.fi

Petra Lonka: English B, petra.lonka@edu.lahti.fi

Liisa Seppälä: Spanish ab initio, liisa.seppala@edu.lahti.fi

Juho Saksholm: Economics, juho.saksholm@edu.lahti.fi

Sami Salo: History, sami.salo@edu.lahti.fi

Piia Lemmetty: Environmental Systems & Societies (ESS) & CAS, piia.lemmetty@edu.lahti.fi

Hanna Alhonmäki: Biology, CAS, hanna.alhonmaki@edu.lahti.fi

Juha Kapulainen: Chemistry, juha.kapulainen@edu.lahti.fi

Hannu Oinonen: Physics, hannu.oinonen@edu.lahti.fi

Henry Koivula: Mathematics & Physics, henry.koivula@edu.lahti.fi

Terttu Malinen: Mathematics & TOK, terttu.malinen@edu.lahti.fi

Kari Malinen: Visual arts, kari.malinen@edu.lahti.fi